Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Piirivalve karmistab piiriveekogudele minemise korda
Piirivalve karmistab järgmisest nädalast oluliselt piiriveekogudele minemise korda, samuti hakatakse piiril kontrollima kaubana veetavate sõidukite omandi- või kasutusõiguse dokumente.

Uuest piirire˛iimi eeskirjast tuleneva koormas olevate sõidukite kontrollimise eesmärk on vähendada võimalust vedada varastatud autosid Eestist välja või transiidina läbi Eesti, teatas piirivalveameti pressiesindaja BNS-ile.

Piirire˛iimi eeskirja muudatusega keelatakse viibida Narva jõe kuivsängis alates veehoidla tammist kuni raudteesillani. Samas määratakse kindlaks territoriaal- ja sisemeres, samuti piiriveekogude Eestile kuuluvates vetes ujuvvahendite liikumise ja viibimise kord.

Eeskirja muudatuse järgi on piirivalvepiirkonna ülemal õigus ajutiselt keelata reaalse ohu korral isikutel piiriveekogudele või jääle minna. See võimaldab piirivalvuritel vältida olukordi, kus nad peavad päästma sobimatute ilmastikutingimuste tõttu piiriveekogudele läinud inimesi.

Eeskirja järgi on piiriveekogule mineja kohustatud sellest informeerima piirivalvet. Peipsi järvele minejad peavad piirivalvet informeerima juhul, kui nad lähevad kaldast üle kilomeetri kaugusele.

Vältimaks arusaamatusi ning probleeme kinnitamata, lukustamata ja lahtipääsenud ujuvvahenditega, täiendati piirire˛iimi eeskirja veesõidukite lukustamise kohustuse punktiga.

Näiteks võib tormise ilmaga lahti pääsenud veesõiduk liikuda naaberriiki, luues piirijuhtumi, mis vajab eraldi juurdlust. Lukustamata veesõidukid on ahvatluseks ning ohuallikaks ka näiteks lastele ning joobes isikutele, kes võivad luua olukorra, mis tingib ebaseadusliku piiriületuse või päästeoperatsiooni.

Piirivalveameti hinnangul oli piirire˛iimi eeskirja vaja muuta, et seda kaasajastada, viia kooskõlla Eesti kui Euroopa Liidu liikmesriigi staatusega ning juba kehtivate õigusnormidega.  BNS

11 November 2004
  Kommentaarid