Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Teatrid hakkavad maakohtades käimiseks saama rohkem raha

Kultuuriministeerium on kavandanud järgmise aasta eelarvesse rohkem raha maapiirkondades ja väikelinnades antavate teatrietenduste tarbeks.

Ministeeriumi teatrinõunik Tõnu Lensment ütles BNS-ile, et täpset summat ei saa välja öelda, kuna eelarve pole veel kinnitatud. Siiski on tema sõnul raha nii palju, et igas maakonnas peaks järgmisel aastal saama näha umbes sadat teatrietendust.

Lensmendi sõnul muutub ühtlasi teatrietenduste maale jõudmise kord ning suurema valikuvõimaluse ja -vabaduse saavad kultuurimajad, kellel on õigus meelepärane lavastus külla kutsuda.

Teatrinõuniku sõnul annab ministeerium raha konkreetseteks etendusteks kindlaks määratud kohtades ning seab maakondadele piirsummad. Ta lisas, et nii ei saa tekkida olukorda, kus näiteks ühes maakonnas saab näha kolmesada etendust ja teises mitte ühtki.  BNS

11 November 2004
  Kommentaarid