Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Algab kohus võõrutuskeskuse uimastiärikatest juhtide üle
Tartu maakohtus algab peatselt protsess Ida-Virumaal narkomaanide tugikeskust pidanud ja samal ajal uimastiäri ajanud meeste üle, kellega koos on kohtupingis ka üks endine politseinik.

Narkokuritegude ja väljapressimiste eest astuvad kohtu ette Ida-Virumaa narkotugikeskuse endised juhid Andrei Andrejev (45) ja Silver Semiskar (32), Ida prefektuuri endine politseikonstaabel Sergei Gorin (24) ja nende tuttavad Vitali Kozeratski (26) ning Aleksandr Bolšakov (29).

Põhilise osa süüdistusest moodustavad narkokuriteod ja väljapressimised. Narkokuritegude sisu seisneb selles, et Andrejev, Semiskar ja Bolšakov müüsid eelmise aasta suvest kuni käesoleva aasta jaanuarini korduvalt nii suurtes kui väikestes kogustes narkootilisi aineid amfetamiini ja hašišit edasi Tartust pärit noormeestele Marten Avile, Karel Rivisele ja Tiit Sarapuule. Nemad müüsid narkootikume Tartus omakorda edasi.

Amfetamiini kogus, millega kohtualused korraga äritsesid, ulatus viiest kuni 50 grammini ning hašiši puhul 10-100 grammini.

Silver Semiskari elukoha läbiotsimisel leitud amfetamiini puhtusaste oli kõrge, mis nätab, et tegemist ei olnud tavaliste tänavadiileritega, vaid isikutega, kes on narkootikumide turustamisahela kõrgemad lülid või narkoturu liidritega lähedases kontaktis.

Politseikonstaablina töötanud Gorin lõi süüdistuse järgi samuti narkoäris kaasa, andes kahel korral uimasteid edasi.

Tartu politsei sai uimastiärikatele jälile tänavu märtsis, kui pidas kinni viis kuriteoga seotud isikut. Mahukast politseioperatsioonist võtsid peale Lõuna prefektuuri narkopolitseinike ja organiseeritud kuritegevuse büroo töötajate osa ka Ida prefektuuri ning keskkriminaalpolitsei narkopolitseinikud ja K-komando eriüksus.  BNS

15 November 2004
  Kommentaarid