Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Europarlament nõudis Kuuba poliitvangide vabastamist
Europarlament võttis kolmapäeval vastu Kuuba poliitvangide vabastamist nõudva resolutsiooni, selle poolt hääletas ka kolm eestlastest saadikut.

Resolutsiooni toetasid liberaalide ja demokraatide fraktsiooni kuuluvad Siiri Oviir ja Toomas Savi ning rahvapartei ja demokraatide fraktsiooni liige Tunne Kelam, need kaks fraktsiooni olid ka resolutsiooni algatajate seas.

Europarlament kutsus resolutsioonis Kuuba valitsust kohe vabastama kõik poliit- ja veendumusvangid. Parlament leidis, et vangistused kujutavad endast inimõiguste rikkumist ning palus Euroopa Liidu nõukogul ja komisjonil teha kõik vangide vabastamiseks.

Saadikud mõistsid hukka kolme Euroopa Liidu liikmesriigi parlamendisaadiku ja kahe mittetulundusühingu esindaja väljasaatmise Kuubast ning avaldavad toetust Kuuba demokraatliku opositsiooni liikmetele. Nad kordasid küllakutset Aleksandr Sahharovi auhinna 2002. aasta võitjale Oswaldo Pay s= Sardinasele ning nõudsid, et Kuuba valitsus annaks talle loa Euroopa Ühenduse institutsioonide ette ilmuda.

Samas nõudsid saadikud, et USA lõpetaks embargo Kuuba suhtes.

Resolutsiooni toetas 376, vastu oli 281 ja erapooletuks jäi 26 saadikut.

Kolme fraktsiooni algatatud eelnõu ei toetanud sotsiaaldemokraadid Marianne Mikko ja Andres Tarand, sest sotsiaaldemokraadid esitasid koso roheliste ja vasakpoolsetega oma resolutsiooni, mis aga toetust ei leidnud. Selle eelnõu vastu olid ka Savi, Oviir ja Kelam.  BNS

18 November 2004
  Kommentaarid