Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Parts ei usu Tuliku tüli kandumist koalitsiooni sisse
Peaminister Juhan Partsi hinnangul ei saa Rahvaliidu ja Võru maavanema kandidaadi vahelist tüli ning koalitsioonierakondade omavahelist läbisaamist omavahel siduda.

"Need on kaks erinevat asja. Olen kindel, et koalitsioon tegeleb seadusloomega edasi ja riigieelarve võetakse vastu," ütles Parts neljapäeval ajakirjanikele.

Res Publicasse kuuluva Võru maavanema kandidaadi Ülo Tuliku sõnul avaldas Rahvaliit talle survet nende erakonnaga liitumiseks, Rahvaliidu kinnitusel on tüli põhjused Tuliku enda tegemistes.

Väidetava sundparteistamise teemat arutas kolmapäeval ka koalitsioon. Partsi sõnul on normaalne, et koalitsioon arutab omavahel igasuguseid esilekerkivaid küsimusi.

"Kuulumine parteisse on iga inimese vaba otsus ja meie kaitseme neid väärtusi. Tahaks loota, et sundparteistamise väited ei vasta tõele, nagu kinnitab Villu Reiljan," lausus Parts.

Ta avaldas lootust, et valitsus võib varsti arutada Võru maavanema kandidaadi Ülo Tuliku ametissenimetamist. 28. oktoobril ei leidnud Tuliku kandidatuur maavanema kohale valitsuse toetust.

Parts ütles toona pressikonverentsil, et Tuliku suhtes soovib valitsus veel paari küsimust täpsustada. Parts rõhutas, et tegemist on vaid valitsuse hoiakuga. Tulikut on maavanemana toetanud Võrumaa omavalitsusliit.

Võru vallavanem ja maakonna omavalitsusliidu esimees Tulik ütles kolmapäeval BNS-ile, et kohtus teisipäeval Rahvaliidu esimehe Villu Reiljaniga. "Ta teatas, et kui kirjutan avalduse Rahvaliitu astumiseks, siis saan maavanemaks. Vastasin, et ma pole mingi Ivo Schenkenberg," rääkis Tulik.

Tulik ütles, et Reiljan ei nõudnud kummalisel kombel isegi tema Res Publicast väljaastumist, vaid ainult Rahvaliitu astumise avalduse kirjutamist. "See oleks jäänud Villu kappi," lisas Tulik.

Avalduse esitamata jätmisel lubas Reiljan Tuliku väitel käiku lasta tema kasutuses olevad paberid, mis puudutavad Võrumaal ehituslubasid ja maade erastamisi. Tulik lisas, et Reiljan ei täpsustanud, mida ta täpselt silmas peab.

Villu Reiljan kinnitas kolmapäeval TV3 uudistele, et ei ole sundinud Tulikut Rahvaliitu astuma.

"Ma ei ole sundinud mingil juhul Tulikut Rahvaliitu astuma. Selgitasin Tulikule põhjuseid, miks maavanemate nimetamine on nii kaua veninud. Ta eksis rängalt, ta sai minu jutust valesti aru," ütles Reiljan.  BNS

18 November 2004
  Kommentaarid