Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Rüütel lubas Bulgaariale Eesti tuge euroliitumisel
Neljapäeval Kadriorus Bulgaaria peaministri Simeon Saxe-Coburg Gothaga kohtunud president Arnold Rüütel lubas Bulgaariale Eesti toetust ühinemisel EL-iga.

Presidendi kantselei avalike suhete talituse teatel kõnelesid president, peaminister ja Bulgaaria eurominister Meglena Kuneva eeskätt euroliitumisest, mis Eesti puhul on juba toimunud, aga Bulgaarial veel lähiaastail ees.

Peaministri sõnul on Eesti eeskuju selles osas Bulgaariale tähtis ning Bulgaaria loodab Eesti toetusele ja abile EL-i astumisel.

Rüütli sõnul on selline toetus Eesti poolt olemas.

Kohtumisel olid kõne all ka kahepoolsed suhted, mis seni on veel tagasihoidlikud, kuid mille arendamisest on huvitatud nii Eesti kui Bulgaaria.

Eesti riigipea tõi kiiret arengut võimaldavate koostöövaldkondadena välja hariduse, teaduse ja turismi, rõhutades aga samas ka majanduskoostöö arendamise olulisust.

Rüütel tutvustas ka Via Baltica ja Rail Baltica projekte. Samuti kõnelesid president ja peaminister koostööst Balkani regioonis ning Lõuna-Kaukaasias ja leidsid, et maailmaprobleemide lahendamisel peaks suurenema ÜRO osakaal.

Bulgaaria peaminister meenutas oma nelja aasta tagust külaskäiku Eestisse, mis andis talle palju uusi teadmisi siinsest regioonist ning eredaid muljeid nii Tallinna vanalinnast kui kiirelt arenenud reisisadamast.  BNS

18 November 2004
  Kommentaarid