Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Teatriliidu esimeheks sai tagasi Rein Oja
Eesti Teatriliidu peakoosolek valis esmaspäeval esimeheks tagasi Rein Oja ning võttis vastu liidu uue põhikirja.

Teatriliidu juhatuse liige Jaak Allik ütles BNS-ile, et arutusel oli mitu teatriga seotud probleemi, nagu näiteks teatrietenduste säilitamine videolindil. "Praegu seda üldse ei tehta," sõnas Allik. Ta lisas, et ka telelavastused on viimasel ajal asendunud tõsieluliste vaatemängudega.

Alliku sõnul arutati ka teatrihariduse ja näitlejate tööhõivega seonduvat. "Küsimus oli, kas Eestis on näitlejate üleproduktsiooni," sõnas Allik. Tema sõnul seda probleemi praegu ei paista. Küll aga võiksid kaks Eesti teatriharidust andvat asutust ehk Eesti muusikaakadeemia kõrgem lavakunstikool ja Viljandi kultuurikolledž teha omavahel tihedamat koostööd.

Alliku enda ettekanne rääkis repertuaariteatri tulevikust ning kinnitas, et repertuaariteater on jätkuvalt Eesti teatri lahutamatu osa ega kao kuhugi.  BNS

22 November 2004
  Kommentaarid