Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Parts väljendas muret Ukraina valimistulemuste pärast
Peaminister Juhan Parts saatis esmaspäeva õhtul Euroopa Liidu eesistuja Hollandi peaministrile Jan Peter Balkenendele kirja, milles väljendas muret Ukraina presidendivalimiste pärast ja kutsus EL-i Ukrainas toimuvale reageerima.

"Olen kindel, et te olete sama tähelepanelikult jälginud Ukrainas toimuvat," väljendas Parts lisaks eesistujale ka Euroopa ülemkogu liikmetele, Euroopa Komisjoni presidendile Jose Manuel Barrosole ja EL-i kõrgeimale välisesindajale Javier Solanale adresseeritud kirjas oma muret.

"Mitmed rahvusvahelised organisatsioonid, kes jälgisid Ukraina valimisi, sealhulgas ka OSCE, on leidnud, et valimistel on esinenud tõsiseid seadusrikkumisi. Rahvusvahelisele demokraatlike valimiste standardile Ukraina valimised ei vastanud," kirjutas peaminister.

Parts avaldas veendumust, et seekord on EL-il vaja kiiresti reageerida, sest Ukraina on EL-i üks olulisemaid partnereid ja naabreid.

"Me peame tegema kõik endast võimaliku, et toetada demokraatlikest tavadest kinnipidamist ja aidata kaasa tekkinud pingete leevendamisele," rõhutas ta oma kirjas.

Valitsusjuht lisas, et EL peab Ukraina võime kindlameelselt veenma valimiste korraldust ja tulemusi analüüsima ning seisma vabade ja demokraatlike valmiste toimumise eest.  BNS

22 November 2004
  Kommentaarid