Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Venemaa ründab Brüsselis taas Eestit ja Lätit
Loomulikult tõstatab Moskva ülehomsel Euroopa Liidu ja Venemaa tippkohtumisel taas küsimuse venekeelse elanikkonna õiguste rikkumisest Eestis ja Lätis, teatas Vene välisministri asetäitja Vladimir Tšižov.

"Venemaa ei oota Eesti ja Läti valitsustelt ei midagi enamat, kui vaid nende riikide venekeelse elanikkonna õigusi puudutavate ELi ja OSCE soovituste täitmist," rääkis Tšižov Postimehele. Ta väitis, et neid soovitusi eiratakse süstemaatiliselt.

Kui Eesti ametnike kinnitusel jäi hiljutine OSCE delegatsioon siinsete venelaste olukorraga täielikult rahule, siis Tšižovi sõnul jõudis Moskvasse teistsugune info.

Vene välisministri asetäitja väitel tegid eksperdid kindlaks vähemalt 59 juhtumit, mille puhul Eesti ja Läti õigusaktid rikuvad vene elanikkonna õigusi. Tšižovi andmeil saab näiteks Portugalist Lätti elama asunud inimene pärast kuuekuulist sealelamist kohalikel valimistel osaleda, sadadel tuhandetel Lätis sündinud inimestel seda võimalust aga pole.

"Kui sellist olukorda nimetatakse Kopenhaageni kriteeriumide täitmiseks, on Kopenhaageni kriteeriumidega midagi valesti," hindas Tšižov.

Asevälisministri sõnul on Eesti venekeelsete elanike õiguste rikkumine ka põhjus, miks Moskva külmutas kahe aasta eest Eesti-Vene piirilepingu jõustumise.

Tšižov lisas, et kuna olukord venekeelsete inimeste õiguste osas pole alates sellest ajast muutunud, ei näe Moskva ka põhjust omapoolseteks vastutulelikeks sammudeks. "Ja milliseid vastutulelikke samme oodatakse Eestilt ja Lätilt, see on hästi teada," lausus ta.  BNS

23 November 2004
  Kommentaarid