Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Välisministeerium edastas Ukrainale EL-i deklaratsiooni
Välisministeeriumi poliitikaosakonna peadirektor Margus Laidre kutsus teisipäeval välja Ukraina suursaadiku Mõkola Makarevitši, et vahendada EL-i seisukoht Ukraina presidendivalimiste tulemuste kohta.

Ministeeriumi pressiesindaja sõnul edastas Laidre suursaadikule EL-i eesistujamaa Hollandi ettevalmistatud deklaratsiooni, milles väljendati muret valimiste ebademokraatliku läbiviimise pärast.

Hollandi välisminister Bernard Bot teatas esmaspäeval, et EL-i hinnangul ei vastanud Ukraina presidendivalimised rahvusvahelistele standarditele ja seepärast kutsub EL Ukraina võime valimiste läbiviimist ja valimistulemusi uuesti läbi vaatama.

Ta lisas, et ühenduse kõik liikmesmaad kutsuvad Ukraina suursaadikud välja, avaldamaks muret valimistulemuse pärast.

EL-i välisministrid võtsid esmaspäeval Brüsselis vastu deklaratsiooni, milles avaldasid kahetsust, et ka Ukraina presidendivalimiste teine voor ei vastanud rahvusvahelistele standarditele, ning kutsusid Ukrainat üles hoolikalt analüüsima valimisprotsessi ja -tulemusi.  BNS

23 November 2004
  Kommentaarid