Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Astok taunib Paltsi ütlemisi Tartu ülikooli teemal
Tartu abilinnapea Hannes Astok nimetas Tallinna linnapea Tõnis Paltsi avaldust Tartu ülikooli võimalikust muutumisest Tallinna ülikooli kolledžiks solvavaks.

"Palts solvab oma avaldusega kogu Tartu ülikooli akadeemilist peret, kõiki alma mater'i vilistlasi ja Tartu linna elanikke," ütles Reformierakonda kuuluv Astok BNS-ile.

Vaid rahast ja võimust pimestatu saab Astoki sõnul oma lihtsameelsuses arvata, et paari suletõmbega saab väärata 372 aasta pikkust akadeemilist traditsiooni.

"Selliseid akadeemilisel kõrgtasemel ülikoole nagu Tartu ülikool ei rajata mitte parteibüroode tagatubades, vaid aastasadade pikkuse tööga laborites ja auditooriumides," rääkis Astok.

Res Publicasse kuuluv Palts märkis Tallinna tehnikaülikooli rektori Andres Keevallikuga kohtudes, et toetab Tallinna ülikooli asutamise ideed, pidades võimalikuks, et kunagi saab Tartu ülikoolist Tallinna ülikooli kolledž.

"Kui Tallinnas tahab tärgata tugev ülikool, siis peame sellele kaasa aitama, mitte vastu seisma. Mina olen veendunud, et Tallinnas on kõrgharidus tõusuteel. Sama tulemuse, mis saab Tartus õppides, saab juba täna Tallinnas väiksema raha eest," ütles Palts linnavalitsuse teatel.  BNS

23 November 2004
  Kommentaarid