Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Rahvusvaheline koalitsioon hindab Eesti sõdureid kõrgelt
Kaitsejõudude peastaabi ülema kolonel Alar Lanemani sõnul veendus ta Bagdadis, et Eesti kaitseväelased on Iraagi rahvusvahelises koalitsioonis kõrgelt hinnatud kui hea väljaõppega ja külmaverelised sõdurid.

"Eesti sõdurid on hinnatud eeskujulike ja tahtejõuliste sõduritena üksikvõitleja tasandil, aga ka kindlalt toimiva üksusena nii iseseisvate ülesannete täitmisel kui ka suurema tankiüksuse koosseisus," ütles Laneman.

Kolonel veendus isiklikult, et Estpla-9 kaitseväelased täidavad neile antud ülesandeid eeskujulikult, teatas kaitsejõudude peastaap BNS-ile. "Eesti sõdurite otsesed ülemad ja meie koalitsioonipartnerid kinnitasid mulle, et Eesti kaitseväelaste ettevalmistus ja pühendumus ülesannete täitmisele on silmapaistvad," ütles Laneman.

"Eesti jalaväerühma koostöö USA tankipataljoniga on olnud nii jalaväelasi kui ka tankiste arendav ning meestest on saanud relvavennad selle sõna parimas tähenduses," lisas peastaabi ülem. "Seetõttu on ka mõistetav meeste soov ja kõrgemate ülemate otsus jätta Estpla-9 kuni rotatsioonini USA tankiüksuse koosseisu."

Estpla-9 jõuab tagasi Eestisse enne jõule. Ameerika Ühendriikide esimese ratsaväediviisi teise brigaadi 12. ratsaväerügemendi teine pataljon, mille koosseisus Estpla-9 teenib, on andnud oma vastutusala Bagdadi eeslinnas Abu Ghuraybis üle uuele USA üksusele. Pataljon on määratud ratsaväediviisi reservi ja osaleb koos Eesti rühmaga erinevatel operatsioonidel Bagdadi lähistel.

"Pärast kohtumisi erineva taseme koalitsiooni juhtidega olen kindel, et Iraagi rahvusvaheline koalitsioon on keskendunud eesmärgile ehitada üles parem tulevik iraaklaste jaoks," ütles Laneman. "Ma nägin, et koalitsioon, mille liige on ka Eesti, tegutseb kindlalt ja vääramatult selle eesmärgi saavutamise nimel. Koalitsioonijõududel on kindel plaan, kuidas olukorda Iraagis kontrollida ja kindel tahe seda plaani järjekindlalt ellu viia."

Laneman kohtus Eesti kergejalaväerühma Estpla-9 kaitseväelastega ning sai ülevaate nende teenistusest. Samuti kohtus ta Eesti kaubakäitlusmeeskonna CT-3 juhtkonnaga.

Kolmapäeval kohtub kolonel Laneman ka Iraagi rahvusvaheliste üksuste ja Iraagi koalitsioonivägede ülematega.

Lanemani saadavad visiidil Iraaki kaitsejõudude peastaabi operatiivosakonna ülem kolonelleitnant Leo Kunnas ja kaitsejõudude peastaabi ning kõrgema sõjakooli ohvitserid.  BNS

24 November 2004
  Kommentaarid