Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

EL kutsub Venemaad sõlmima piirilepet Eesti ja Lätiga
Euroopa Liit kavatseb neljapäeval toimuval EL-i ja Venemaa tippkohtumisel kutsuda üles allkirjastama ja ratifitseerima piirilepet Eesti ja Lätiga.

Vastav viide sisaldub Euroopa Komisjoni koduleheküljel avaldatud teates neljapäeval Haagis toimuva kohtumise kohta.

Eesti välisministeeriumi pressiesindaja ütles BNS-ile, et piirilepe on Eestile väga olulise tähtsusega ja Eesti on juba alates 1999. aastast valmis seda sõlmima.

"Ootame Venemaa-poolseid vastavaid samme, kuna puudub igasugune põhjendus, miks Venemaa on selle lepingu sõlmimisega nii kaua venitanud," lisas ta.

Samas sidus Venemaa asevälisminister Vladimir Tšižov tippkohtumise eel antud pressikonverentsil piirilepingu sõlmimise Eesti ja Lätiga venekeelse vähemuste olukorraga kahes riigis.

"Lätiga oli piirilepingu projekt valmis 1997. aastal, Eestiga olid kahe lepingu - maismaa- ja merepiiri lepingu projektid valmis 1999. aastal, kuid need jäid allkirjastamata mure pärast, mis on seotud rahvusvähemuste olukorraga neis riikides," ütles Tšižov esmaspäeval Moskvas. "Me ei näe praegu põhjust, miks peaksime oma seisukohta muutma, kui Läti ja Eesti vastusamme ei tee."

Samuti kavatseb EL teiste päevakorarpunktide seas teha Venemaale ettepaneku hakata korraldama regulaarseid konsultatsioone inimõiguste küsimuses.

EL-i esindavad kohtumisel eesistujamaa Hollandi peaminister Jan Peter Balkenende, Euroopa Komisjoni president Jose Manuel Durao Barroso, välissuhete volinik Benita Ferrero-Waldner. kaubandusvolinik Peter Mandelson ja EL-i välispoliitika juht Javier Solana.

Venemaa delegatsiooni juhib president Vladimir Putin.  BNS

24 November 2004
  Kommentaarid