Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Õunapuu taotles uut konkurssi Pärnu maavanema leidmiseks
Regionaalminister Jaan Õunapuu saatis eelmisel nädalal riiigisekretär Heiki Loodile kirja ettepanekuga kuulutada välja uus konkurss Pärnu maavanema leidmiseks.

Rahvaliitlasest minister avaldas arvamust, et pärast konkursi väljakuulutamist kulub veel kaks-kolm kuud, kuni valitsus saab konkreetset kandidaati arutada.

Eelmisel konkursil kandideerisid pikaaegane Pärnu maavanem parteitu Toomas Kivimägi ja Pärnu reformierakondlasest abilinnapea Riina Müürsepp. Mõlema puhul oli valitsusliidu ühel või teisel erakonnal vastuseis ning valitsus neid ametisse ei kinnitanud.

Kivimägi teatas oktoobri lõpus Pärnu Postimehes, et tema osalemine uuel konkursil on vähetõenäoline. Ta ütles, et kandideeriks vaid juhul, kui keegi teine ei kandideeri või kandideerib mõni järjekordne poliitiline marionett ja on reaalne oht, et maakonna huvide esindamine on olematu.

"Siis olen viimasel hetkel nõus sellele rongile uuesti hüppama, et ebamäärast olukorda mitte lasta tekkida, aga arvan, et tõenäosus kandideerida on selgelt alla kümne protsendi uue konkursi puhul," ütles Pärnumaa omavalitsusjuhtidelt toetuse saanud Kivimägi.

Müürsepp omalt poolt teatas novembris ajalehele, et tema uuel konkursil ei osale. "Ma ei ole valmis seda teed uuesti läbi käima," ütles ta. Abilinnapea lisas, et eelmisel konkursil polnud tal Kivimägiga võrdseid võimalusi, sest tal ei lastud omavalitsusliidu ees esineda ning ka Õunapuu ei kohtunud temaga pooleaastase konkursi jooksul kordagi.

Võru maavanemast rääkides avaldas Õunapuu arvamust, et valitsus arutab tema poolt esitatud Res Publicasse kuuluva Ülo Tuliku kandidatuuri uuesti lähinädalatel.

28. oktoobril ei leidnud Tuliku kandidatuur maavanema kohale toetust, sest valitsus soovis peaminister Juhan Partsi sõnul veel paari küsimust täpsustada.

Eelmisel nädalal puhkes Tuliku ümber skandaal, kui mees süüdistas Rahvaliidu esimeest Villu Reiljanit katsetes sundida teda Rahvaliitu astuma.

Reiljan lükkas süüdistused tagasi, Rahvaliit teatas omakorda, et Tulik otsis toetust enda nimetamisele maavanemaks, ja viitas kandidaadiga seotud tehingutele.

Õunapuu kinnitas kolmapäeval, et kui Tulik on teinud valiku Res Publica kasuks, siis ei tohi see loomulikult takistada tema edaspidist tegevust.

Samas lisas ta, et pole ühtki maavanemakandidaati sundparteistanud. Minister meenutas, et kui esitas juunis 12 maavanemakandidaati, kuulus neist erakondadesse vaid neli.

Lisaks Pärnu ja Võru maakonnale pole maavanemat praegu ka Harju-, Saare- ja Valgamaal.  BNS

24 November 2004
  Kommentaarid