Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Palts soovitab ülikoolivaidlusega mitte isiklikuks minna

Tallinna linnapea Tõnis Paltsi sõnul ei tohiks erinevad huvigrupid minna oma väljaütlemistes tema teisipäeval Tartu ülikooli kohta öeldud lause pärast isiklikuks.

Palts viitas Tartu linnapea Laine Jänese avaldusele, milles ta soovitas Tallinna linnapeal oma lapsemeelsust vaos hoida. Palts nentis samas, et kõigil on vaba voli oma mõtteid avaldada.

Palts ütles kolmapäeval ajakirjanikele, et tema hinnangul on Tallinna ja Tartu vaheline vaidlus ülikooli teemal olnud algusest peale mõttetu ja see on kujunenud kaigaste kodarasse loopimiseks Tallinna ülikooli loomisele.

"Mis puudutab minu eilset väljaütlemist, kuhu oli väike naljakild sisse viidud, siis ma usun, et 50 aasta pärast on Eestis alles üks humanitaarinstituut, mis paikneb korraga nii Tallinnas kui Tartus," lausus Palts.

Palts teatas kolmapäeva õhtul linnavalitsuse kommunikatsiooninõuniku vahendusel BNS-ile, et tal juhtus sõnaviperus ja ta ei mõelnud mitte humanitaarinstituuti, vaid humanitaar-sotsiaalkallakuga ülikooli.

Linnapea sõnul tuleks lasta Tallinna ülikoolil areneda, kuna konkurents ei tee kunagi halba.

"See võtaks nii mõneltki professorilt jalad kõhu alt välja," märkis ta.

Res Publicasse kuuluv Palts märkis teisipäeval Tallinna tehnikaülikooli rektori Andres Keevallikuga kohtudes, et toetab Tallinna ülikooli asutamise ideed, pidades võimalikuks, et kunagi saab Tartu ülikoolist Tallinna ülikooli kolledž.

Tartu linnajuhtide sõnul olid Paltsi sõnad tartlaste ja Tartu ülikooli jaoks solvavad.  BNS

24 November 2004
  Kommentaarid