Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kohus karistas endisi sõjaväelasi tingimisi vangistusega
Tallinna linnakohus karistas neljapäeval kaitsejõudude endisi ohvitsere ametiseisundi kuritarvitamise eest tingimisi vangistustega.

Kohus karistas õhutõrjedivisjonis teeninud ohvitseri Peeter Veltmanni (50) tingimisi ühe aasta ja kahe kuu pikkuse ning allohvitseri Jaak Lindperet (53) tingimisi kuue kuu pikkuse vangistusega.

Kohus määras mõlemale mehele 18 kuu pikkuse katseaja ning allutas nad käitumiskontrollile ja mõistis teise astme kuriteo eest riigi kasuks välja mõlemalt 3720 krooni.

Kaitsepolitsei süüdistuse järgi tellisid Veltmann ja Lindpere alates 1990. aastate teisest poolest kuni mullu suveni õhutõrjedivisjonis teenides teenuseid OÜ-lt Tippauto ja AS-ilt Pagari-Liisu, kusjuures Veltmannil oli mõlemas firmas osalus ja Lindperel osalus Tippautos.

Ohvitseride osalusega firmad pakkusid õhutõrjedivisjonile ja Tapa väljaõppekeskusele autoremonditeenuseid ning majapidamistarbeid kokku ligi kahe miljoni krooni ulatuses. Samas poleks ohvitserid tohtinud vastavalt seadusele endale kuuluvast firmast kaitseväele teenuseid tellida.

Kaitsejõudude peastaabi pressiesindaja sõnul on Veltmann ja Lindpere arvatud reservi ega ole enam tegevteenistuses.  BNS

25 November 2004
  Kommentaarid