Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Meikar: Kiievi kesklinna on kogunenud pool miljonit inimest
Euroopa julgeoleku- ja koostööorganisatsiooni esindajana Ukraina presidendivalimistel vaatlejana olnud ja praegu Kiievis viibiva endise riigikogulase Silver Meikari teatel on linna peatänavale kogunenud ligi pool miljonit inimest.

"Laagrites on püstitatud 1500 telki. Kiievi linnavalitsus eraldas ööbijatele ka kolm oma suurt administratsioonihoonet. Linnakodanikud ja kesklinna kontorid pakuvad külmunud demonstrantidele sooja süüa ja pakuvad pesemisvõimalust," teatas Meikar neljapäeval BNS-ile.

Tema sõnul on inimesed hakanud omaalgatuse korras peatama Ida-Ukrainast tulevaid ronge ja busse ning kontrollima seal olevaid isikuid. Ida-Kiievis on Juštšenko pooldajad poolt blokeerinud teed.

"Linnakodanikud on telklaagrisse toonud söögivarusid vahemalt nädalaks ja kogused suurenevad. Vaadates pressitelgist inimmassi poole Iseseisvuse väljakul, on tunne, et Ukrainal on lootust," märkis Meikar.

Neljapäeval saaibus Kiievisse tuhandeid venemeelse peaministri Viktor Janukovitši poolehoidjaid, mis on tekitanud kartuse võimaliku vägivaldse vastasseisu ees.

Ukraina ülemkohus tõkestas neljapäeval peaminister Viktor Janukovitši presidendiks vannutamise, öeldes, et esmalt tuleb läbi vaadata tema liberaalist vastase Viktor Juštšenko kaebus.  BNS

25 November 2004
  Kommentaarid