Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Eestis tuleb esimene keeleeksam Vene kodakondsuse tahtjaile
Tallinnas Puškini keelekeskuses toimub kolmapäeval esimene vene keele eksam Venemaa Föderatsiooni kodakondsuse saamiseks.

"Eksam, kuhu on end kirja pannud neli inimest, kestab neli tundi. Testid, mis sisaldavad kirjutamist ja kõnelemist, etteloetava teksti mõistmist, koostas Venemaa rahvaste sõpruse ülikool," selgitas BNS-ile professor Andrei Krasnoglazov.

Puškini keelekeskus on Vene haridusministri käsuga arvatud nende välisorganisatsioonide nimistusse, kel on õigus Vene kodakondsuse taotlejailt keeleeksamit vastu võtta. Analoogsed keskused tegutsevad Jaapanis, Austrias, Leedus, Tšehhis ja teistes riikides, maailmas on neid kokku ligi 30.

"Selle, kes peab keeleeksami sooritama, otsustab Vene saatkonna konsulaaramet," ütles Krasnoglazov, lisades, et keeleeksamit ei pea tegema näiteks vene õppekeelega kooli lõpetanud ja ka üle 65-aastased inimesed.  BNS

28 November 2004
  Kommentaarid