Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Gripilaadsetesse viirustesse nakatumine on tavapärane
Ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse haigestumine kogub viimastel nädalatel üha enam hoogu, kuid jääb aastate lõikes tavapäraseks.

Kui novembri esimesel nädalal oli ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse haigestunuid 3795, nädal hiljem 4251 ning üle-eelmisel nädalal 5082, siis eelmisel nädalal registreeriti Eestis juba 5873 haigestunut.

Tervisekaitse inspektsiooni viroloogialabori juhataja Silver Jõksi sõnul on haigusjuhtumeid praegu vähem kui mõnel varasemal aastal, kuid samas veidi rohkem kui eelmisel aastal.

Mullu oli novembri viimasel nädalal 5389, 2002. aastal 6030 ning 2001. aastal 6459 haigestunut.

Grippi pole laboratoorselt veel registreeritud. Eelmisel nädalal tuvastasid perearstid nii-öelda silma järgi grippi 19 korral, neist 14 korral Tallinnas.

Enamik tänavu diagnoositud haigustest on paragripp ja adenoviirus. RS-viirust on Jõksi sõnul vähem.

Paragripp algab valusa kurguga, millele tavaliselt järgnevad nohu ning haukuv köha. Paragripi vastu pole eriravimeid ning haigus ei möödu nädalaga, vaid vaevab põdejat kauem.

Gripp algab erinevalt paragripist kohe kõrge palaviku ning lihasevaluga.

Adenoviiruse sümptomid sarnanevad teiste külmetushaiguste omadega, lisanduda võivad silmapõletik, seedehäired ning kõhuvalu.

RS-viiruse sümptomiks on tugev, kohati astmaatiliste nähtudega köha.

Suuremad viirusnakkuste puhangud on olnud tavaliselt jaanuaris ja veebruaris.  BNS

29 November 2004
  Kommentaarid