Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Ambla vald võlgneb riigile ligi kaks miljonit krooni
Ambla vald võlgneb rahandusministeeriumile 1990. aastate alguses laenulepinguga võetud kohustuste täitmata jätmise eest ligi kaks miljonit krooni, mida riik nüüd kohtu kaudu omavalitsuselt sisse nõuab.

Rahandusministeerium esitas Järva maakohtule Ambla valla vastu hagi, mille järgi nõuab riik omavalitsuselt kokku 1.952.482 krooni. Nõudesummast 746.051 krooni moodustab võla põhisumma, 952.482 krooni intressivõlg ning 253.713 krooni viivisevõlg.

Rahandusministeeriumi esitatud hagi järgi laenas riik 1993. aasta alguses Ambla vallale 920.000 krooni, et omavalitsus saaks osta selle raha eest masuuti, mille riik oli muretsenud rahvusvaheliselt rekonstruktsiooni- ja arengupangalt laenatud 30 miljoni dollari eest.

Ambla vald pidi tasuma rahandusministeeriumile võlgnevuse sama aasta juuniks, kuid hiljem pikendas ministeerium võla tasumise tähtaega aasta võrra, seisab rahandusministeeriumi hagis.

Kui tänavu aprilliks selgus, et Ambla vald ei olnud teinud 1993. aasta suvel sõlmitud lepingu alusel riigile ühtegi tagasimakset, kaebas rahandusministeerium omavalitsuse kohtusse.

Ambla vallavanema Vello Teori sõnul ei olnud vallavalitsus nõus rahandusministeeriumi seisukohaga, et omavalitsus peab võlgnevuse riigile hüvitama.

"Vald oli 1990. aastate alguses vaid ostetava masuudi vahendaja. Kütus läks tegelikult eraõiguslikule äriühingule Elamu, mis tegeles elanikele kütteteenuse pakkumisega," ütles Teor BNS-ile.

Tema sõnul läks küttefirma 2000. aastal pankrotti, kuid ettevõtte võlanõuete esitamisel Ambla vald ei osalenud, kuna masuudi ostmiseks laenatud summa läks otse küttefirmale ja laenusumma ei kajastunud valla bilansis.

"Tegemist on segase looga, sest tingimused, mis valitsesid 1990. aastate alguses, ei ole võrreldavad tänastega. Kui aga kõik kohtuinstantsid peaksid siiski leidma, et vald on riigi ees võlglane, siis tuleb vallal see summa laenata ja riigile tasuda," ütles Teor.

Järva maakohus arutab võlanõuet Ambla valla vastu järgmise aasta alguses.  BNS

29 November 2004
  Kommentaarid