Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Vanemapalga saajad ootavad riigi panust pensionifondi
Vanemapalga saajad, kellele riik lubas vanemahüvitisele lisaks maksta ühe protsendi pensioni teise sambasse, ei ole seda summat siiani oma pensionifondi saanud.

"See süsteem pole seni tõesti toimima hakanud," ütles Eesti Väärtpaberikeskuse tegevdirektor Kaidi Oone Eesti Päevalehele. "Ju kahe asutuse, sotsiaalkindlustusameti ning tolli- ja maksuameti omavahelises infovahetuses pole asjad liikunud nagu vaja."

1. maist kehtiva seaduse järgi peab riik tasuma vanemahüvitise pealt lisaks ühe protsendi ema (või ka isa) pensionifondi, kui vanem on pensioni teise sambaga liitunud.

"Sotsiaalkindlustusameti ülesanne on arvestada vanema-hüvitise summast täiendavalt üks protsent kogumispensionimakset, deklareerida isikute viisi summad ja maksta kogumispensionimakse maksu- ja tolli-ameti pangakontole," ütles sotsiaalkindlustusameti pressiesindaja Elve Tonts.

Tema sõnul on andmete elektroonilises vahetuses esinenud tõrked kõrvaldatud ja sotsiaalkindlustusamet on kogumispensionimaksed tolli- ja maksuametile deklareerinud ning summad maksnud.

Tolli- ja maksuamet teatas, et teisipäevase seisuga oli kogunenud 18 897 vanemapalga saajale üle kahe miljoni krooni kogumispensionimakseid. "Ühe isiku keskmine summa on 107 krooni," lisas ameti pressiesindaja Liis Plakk.

Plaki sõnul kannab maksu- ja tolliamet koostöös sotsiaalkindlustusameti, rahandusministeeriumi ja Eesti Väärtpaberikeskusega 2004. aasta jooksul kogunenud ühe protsendi hüvitised üle veel selle aasta jooksul.  BNS

01 Detsember 2004
  Kommentaarid