Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Valitsus manitseb inimesi aidsi suhtes hoolikam olema
Vabariigi valitsus avaldas kolmapäeval ülemaailmsel aidsi vastu võitlemise päeval ühispöördumise, milles manitseb Eesti elanikke olema aidsi suhtes ettevaatlikum.

"Eestis on 22. novembri seisuga 4356 HI-viiruse kandjat ja 66 aidsihaiget. Eelmisel, 2003. aastal registreeriti 840 HI-viirusega nakatunud Eesti inimest ning käesoleva aasta lõpuks prognoositakse 750 uut nakatunut," seisab ministrite ühispöördumises.

"Head Eesti inimesed, need hirmuäratavad numbrid jäävadki pelgalt numbriteks, kui me ei teadvusta endale, et aidsi statistika Eestis puudutab igaühte meist. Need numbrid märgivad meie kaasmaalasi, lähedasi, pereliikmeid, sõpru," leidis valitsus.

Eesti on nii väike, et valitsuse hinnangul võiks öelda: kogu Eesti on aidsi riskirühm, mitte ainult üks või teine sotsiaalse grupi, ühenduse, seksuaalse sättumuse või eluviisi esindaja.

"Täna, ülemaailmsel aidsi vastu võitlemise päeval, pöördume koolide ja õpetajate, perede ja lapsevanemate, kodanikeühenduste, kõigi Eesti elanike poole, et panna südamele: meie kõigi kohus on hoida ennast ja oma lähedasi nakatumast," seisab pöördumises. "Tahame rõhutada, et iga elu on eriline, ning ühtlasi tunnustada organisatsioone ja üksikisikuid, kes pingutavad abistamaks juba nakatunuid."

Valitsus tänas pöördumises kõiki, kes tegutsevad ja on tegutsenud aidsi ennetamiseks, teavitades iga päev HI-viirusega seotud riskidest ja riskirühmadest. "Aids on oht, mida peame meeles pidama iga päev. Väike Eesti ei saa lubada endale hoolimatust," rõhutasid valitsuse liikmed.  BNS

01 Detsember 2004
  Kommentaarid