Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Sults taotleb Tallinnalt kuupalga suurust preemiat
Tallinna kunstigümnaasiumi direktor Märt Sults saatis esmaspäeval linna haridusametile kirja, milles taotleb endale tulemusliku töö eest ühe kuupalga ulatuses jõulupreemiat.

"Sults esitas taotluse iseenda premeerimiseks 18.000 krooniga," ütles kolmapäeval ajakirjanikele linnapea Tõnis Palts.

Linnapea sõnul peaks linnavalitsus oma tegevuses lähtuma 11 käsust. "Üheteistkümnes käsk on: sa ei pea kunagi imestama," ütles Palts.

Haridusameti pressiesindaja Rainer Rannala ütles BNS-ile, et koolijuhil tekib õigus saada preemiat ainult sellisel juhul, kui ta ise on kooli personali samadel alustel premeerinud.

Eesti Lastevanemate Liit tegi teisipäeval Tallinna haridusametile ettepaneku Sults koolidirektori kohalt vallandada, kuna ta püüdis kooli hoolekogu seadusevastaselt laiali saata.

"Leiame, et direktor näitas üles jämedat lugupidamatust hoolekogu kui demokraatliku institutsiooni vastu. Teeme Tallinna haridusametile ettepaneku Märt Sults viivitamatult koolidirektori ametist vabastada," teatas Eesti Lastevanemate Liidu peasekretär Kaur Hanson BNS-ile.

Möödunud neljapäeval toimus Tallinna kunstigümnaasiumis lastevanemate üldkoosolek. Koosolekust ei teavitatud Hansoni sõnul hoolekogu esimeest ega kõiki liikmeid, samuti ei antud hoolekogule võimalust üldkoosolekule oma tegevusest aru anda.

"Sellest hoolimata hindas koosolek hoolekogu töö mitterahuldavaks ja otsustas hoolekogu praeguse koosseisu laiali saata. Praegu kehtiva seaduse järgi on see otsus õigustühine, kuna hoolekogu nimetab kooli pidaja ehk Tallinna haridusamet," selgitas Hanson.

Koosolek saatis Tallinna linnapeale poliitilise sisuga pöördumise, milles muu hulgas avaldas emotsionaalses toonis toetust kooli direktorile. Samuti seisis pöördumises, et lapsevanemad teevad kõik endast oleneva, et vabastada Sults vastutusest.

Märt Sults kuulub Keskerakonda, Kaur Hanson on Res Publica liige.  BNS

01 Detsember 2004
  Kommentaarid