Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kohtuid kaebustega pommitav ametnik ei ilmunud kohtusse
Riigi erinevaid kohtuinstantse pidevalt kaebustega pommitav riigiametnik ei ilmunud neljapäeval enda väärteo arutamisele Tartu maakohtus.

Kohturingkondades kümnete kaebuste esitamisega kuulsaks saanud riigiameti infotehnoloogia peaspetsialist Uudo Liias (55) ei ilmunud teadmata põhjusel tema väärteo arutamisele kohtus.

Kohtul puudub teave, kas Liias sai kohtukutse kätte, sest allkirja vastu talle selle üleandmine ebaõnnestus. Samas jäeti talle tema kodusel aadressil postkasti teade kohtukutsest, mis on postkontris.

Kohus otsustas saata järgmise kohtukutse Liiasele tema töökohta, ütles BNS-ile Tartu kohtute pressiesindaja.

Lõuna politseiprefektuur saatis Liiase väärteo asjas kohtu ette, sest mees keeldus tema osalusel toimunud liiklusõnnetuse asjaolude kohta ütluste andmisest ning protokollidele alla kirjutamisest.

Selle aasta mais toimus Tartu-Jõgeva-Aravete maantee 5. kilomeetril liiklusõnnetus, kus Liias põrkas oma autoga vasakpööret tehes kokku tagant lähenenud sõiduautoga.

Kuna Liias keeldus koostööst politseiga, avas politsei väärteotoimiku ja saatis Liiase väärteoasja arutamiseks Tartu maakohtule.

Väärteotoimiku edastamise kaaskirjas on märgitud, et Liias on väärteomenetluse alustamisest alates seadnud kahtluse alla politsei erapooletuse.

Liias on esitanud ligi 70 kaebust kohtunike, riigikogu liikmete ja politseiprefektuuri töötajate toimingute kohta. Riigikohus on jätnud Liiase kaebused valdavalt arutusele võtmata. BNS

02 Detsember 2004
  Kommentaarid