Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Euromündi telefonihääletusel on ligi paarsada kõnet tunnis
Laupäeva õhtul alanud Eesti euromündi kujundusvõistluse finaaltööde telefonihääletus tõi esimese paari tunniga ligi 2000 kõnet.

Kümme telefoninumbrit avatati laupäeva õhtul Eesti Televisioonis kell 21.35. Viimane hääletamispäev on järgmine laupäev.

Eesti Panga avalike suhete juht Janno Toots ütles BNS-ile, et pühapäeval kella 16 oli tulnud 3612 arvamust, mis teeb keskmiseks üle 190 kõne tunnis. "Millist kavandit eelistati me ei ütle, sest ei soovi kellegi arvamust mõjutada," sõnas Toots.

Helistajate arvu pidas Toots piisavaks, kuna meediakampaania Eesti euromündi selgitamiseks algab alles esmaspäeval.

Igal võistlustööl on oma telefoninumber vahemikus 900 7001 kuni 900 7010, kusjuures võistlustöö number langeb kokku vastava telefoninumbri viimase kahe kohaga. Tavatelefonilt saab helistada kuni kolm korda ning mobiiltelefonilt üks kord. Ühe kõne maksumus on 2.50 krooni. Hääletamine toimub kohe, kui on saadud ühendus, helistaja midagi ütlema ei pea.

Enim hääli kogunud võistlustöö kuulutatakse konkursi võitjaks hiljemalt selle aasta 17. detsembril.

Kümne mündiseeriaga saab tutvuda aadressil www.eestipank.info. Kavandid on välja pandud Tallinnas Rotermanni soolalaos 5. detsembrini avatud näitusel "Euro valmimine: ideest teostuseni" ning Eesti Panga muuseumis jaanuari lõpuni kestval näitusel "Euromüntide sünd".  BNS

05 Detsember 2004
  Kommentaarid