Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Saadikurühm nõuab Tšetšeenia küsimuse tõstatamist
Riigikogu saadikurühm "Inimõiguste kaitseks Tšetšeenias" kutsub valitsust senisest teravamalt tõstatama Tšetšeenia küsimust rahvusvahelistes organisatsioonides.

Vene-Tšetšeenia sõja alguse kümnenda aastapäeva puhul vastu võetud avalduses märgivad saadikurühma liikmed, et sõjas on hukkunud või saanud raskelt vigastada sajad tuhanded inimesed ning veel rohkem on kaotanud kodu, teatas BNS-ile saadikurühma esimees Andres Herkel.

"Tšetšeenia küsimusele ei ole võimalik leida lahendust seni, kuni inimõiguste massiline rikkumine jätkub ning inimõiguste rikkujad on kindlad oma karistamatuses," seisab avalduses.

Avalduses märgitakse, et eriti jõhkraks muutus genotsiid tšetšeeni rahva vastu pärast Venemaa presidendi Vladimir Putini võimuletulekut 1999. aastal.

"Terrorism, mis tuleb vaieldamatult hukka mõista igas tema avaldumisvormis, on Tšetšeenias Venemaa Föderatsiooni riikliku terrorismi tagajärg," seisab avalduses.

Avalduse autorid kutsuvad Eesti valitsust astuma otsustavamaid samme Tšetšeenia küsimuse teravamaks tõstatamiseks rahvusvahelistes organisatsioonides ning tšetšeeni sõjapõgenike toetamiseks Lõuna-Kaukaasia riikides.

Pöördumise on lisaks kuuele saadikurühma liikmele seitsmest alla kirjutanud veel neli riigikogu liiget.  BNS

09 Detsember 2004
  Kommentaarid