Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Viljavarguse komisjon tõdes ees seisvaid probleeme
Riigikogus viljavarguse uurimiseks moodustatud komisjon tõdes neljapäeval peetud esimesel töökoosolekul, et ees seisab hulgaliselt raskusi.

Komisjoni kuuluv endine põllumajandusminister Tiit Tammsaar ütles, et lihtsaid lahendusi ei paista kuskilt. "On lahendada tõsine rida probleeme, et asjasse selgust tuua," tähendas varguse pärast ministriametist lahkunud rahvaliitlane Tammsaar.

Riigikogu liikmetele praegust seisu tutvustanud AS Rakvere Viljasalv pankrotihaldurid tõdesid, et viljasalve kinnistud on eri firmade käes ja võlausaldajate nõudeid pole seni kokku saadud.

Komisjoni ees käis ka AS Eesti Viljasalve eksjuht Ago Soots, kes Tammsaare sõnul kordas, et miljonite kroonide eest vilja kadumise puhul oli tegemist pettusega. "Mina leian jätkuvalt, et tegemist oli organiseeritud riigirööviga," teatas Tammsaar.

Tööd jätkav komisjon ei jõudnud neljapäeval kujundada seisukohta, kas varguse eest saab panna vastutuse ka AS Eesti Viljasalve tollasele juhtkonnale.

"Olemasoleva info põhjal on AS-i Eesti Viljasalv juhatuse liikme vastutus võimalik, nõukogu liikmete vastutus võimalik, aga vähetõenäoline," seisab põllumajandusministeeriumi tellitud advokaadibüroo ekspertiisi kokkuvõttes.

Tänavu märtsis suure skandaali tekitanud viljavargust AS-is Rakvere Viljasalv uuriv prokuratuur loodab kriminaalasja kohtusse saata lähinädalatel.  BNS

09 Detsember 2004
  Kommentaarid