Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Ojuland: NATO vajab partneriks demokraatlikku Ukrainat
Neljapäeval NATO liikmesmaade välisministrite kohtumisel osalenud Kristiina Ojuland keskendus oma sõnavõtus suhetele partnermaadega.

Rääkides demokraatia toetamise olulisusest Ukrainas, ütles Ojuland ministeeriumi pressitalituse teatel, et NATO vajab partneriks tugevat, stabiilset ja demokraatlikku Ukrainat, kellega koostööd teha.

"Eesti jagab seisukohta, mille kohaselt peab tegema kõik, et presidendivalimiste kordusvooru tulemused väljendaksid Ukraina rahva tõelist tahet," lisas ta.

NATO riikide välisministrid arutasid ka olukorda Balkani maades ja Iraagiga seonduvat.

Eesti ministri sõnul peaks rahvusvaheline üldsus toetama valimiste õigeaegset korraldamist Iraagis. "Iraagi julgeoleku ja stabiilsuse tagamiseks on vajalik edendada seal ÜRO ja Euroopa Liidu kohalolekut," lisas ta. NATO väljaõppemissioonist Iraagi julgeolekujõududele rääkides märkis ta, et Eesti on valmis Iraagi julgeolekujõududele varustust annetama.

Pärastlõunal toimunud NATO-Venemaa nõukogul oli päevakorras koostöö massihävitusrelvade leviku tõkestamises ning terrorismivastases võitluses.

Kohtumisel Euro-Atlandi partnerlusnõukogu maadega tehti kokkuvõtteid koostööst, mille puhul olulisemad arengud on olnud seotud Istanbuli tippkohtumisel alustatud partnerluse tegevusprogrammiga kaitseinstitutsioonide ülesehitamiseks ning individuaalsete partnerluse tegevuskavadega Gruusias, Aserbaid˛aanis ja Usbekistanis.  BNS

09 Detsember 2004
  Kommentaarid