Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Väliskaasmaalaste toetamine on Venemaa peaülesandeid
Venemaa üheks tähtsamaks välispoliitiliseks prioriteediks jääb ka edaspidi kaasmaalaste olukord välisriikides, teatas Venemaa välisministeerium.

"Me olema täis otsustavust kasutada ka tulevikus kõiki rahvusvahelise õiguse poolt lubatud mõjutusvahendeid, et tagada nende põhiõigused ja seaduslikud huvid," seisab ministeeriumi koduleheküljel rahvusvahelise inimõiguste päeva puhul avaldatud ametlikus teates.

Venemaa välisministeerium lisas, et kaasmaalaste saatus ja heaolu jäävad alatiseks riigi huvikeskmesse.

Ministeerium teatas, et Venemaa kavatseb ka edaspidi anda oma panuse rahvusvahelisse koostöösse inimõiguste ja vabaduste kaitsel.

"Me astume kindlalt vastu igasugustele katsetele rakendada topeltstandardeid ja politiseerida antud valdkonda," lisas ministeerium.

Hiljuti teatas Venemaa, et eraldab järgmisel aastal Sõltumatute Riikide Ühenduse maades ja Balti riikides elavate kaasmaalaste toetuseks 125 miljonit krooni.  BNS

10 Detsember 2004
  Kommentaarid