Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Jõulupühade lähenedes suureneb tabatud roolijoodikute arv
Julgestuspolitsei täheldab jõulupühade ja aastavahetuse lähenedes roolijoodikute arvu kasvu, mis viitab otseselt lähenevale pidude hooajale.

Julgestuspolitsei liiklusjärelevalve talituse komissari Tarmo Saluse sõnul püstitas julgestuspolitsei möödunud nädalavahetusel omamoodi rekordi, tabades ühe vahetuse jooksul 40 alkoholi tarvitanud autojuhti.

"Tallinna lähiümbruses läbi viidud reidil tabatud 40 alkoholi joomisega seotud õigusrikkujast olid 27 istunud sõidukirooli purjuspäi, ülejäänutel fikseeris politsei alkoholi tarvitamise jääknähud," ütles Salus BNS-ile.

Tema sõnul võib roolijoodikute arvu kasvu põhjus peituda lähenevas pidude hooajas.

"Paljudes asutustes on juba hakanud toimuma jõulueelsed peod, samuti on tulekul aastavahetuste tähistamine ja mitmed tööandjad annavad detsembris oma töötajatele kätte ka aastalõpupreemiad. See kõik soodustab alkoholi tarvitamist," ütles Salus.

Politsei paneb kõigile autojuhtidele südamele, et jõulud ja aastavahetus võiksid siiski mööduda õnnelikus ja muretus meeleolus, mille saab tagada vaid siis, kui välditakse liiklusõnnetusi või purjuspäi autojuhtimise eest saadud suuri trahve.

Salus rõhutas, et politsei on seoses jõulurahu väljakuulutamisega juba suurendanud politseipatrullide arvu, et tagada Eesti elanikele rahulik ja turvaline jõuluaeg.  BNS

10 Detsember 2004
  Kommentaarid