Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kohus pikendas politsei surma põhjustaja vabaduses olemist
Tallinna linnakohus andis politseiniku surma põhjustanud roolijoodik Jevgeni Gorpintšenkole neljapäeval vanglakaristuse kandmisele asumiseks ajapikendust.

Kohus arvestas Gorpintšenko (23) kolmeaastase vanglakaristuse kandmise edasilükkamisel tema õpingute lõpetamist Sisekaitseakadeemia päästekolledži päästekoolis.

Gorpintšenkol on vaja 27. jaanuaril Väike-Maarjas teha tuletõrjuja-päästja kvalifikatsioonieksam ning kaitsta praktika aruannet. Praegu on noormees õppepraktikal.

Kohus leidis, et kohe karistuse kandmisele asudes ei saaks Gorpintšenko jätkata praktikat. Samuti on vähe tõenäoline, et ta saaks karistuse kandmisele asudes vanglast luba minna eksamile, märgitakse kohtumääruses.

Kohtumääruse järgi peab Gorpintšenko minema 31. jaanuaril ise Tallinna vanglasse talle mõistetud kolmeaastast vanglakaristust kandma.

Oktoobri lõpus jättis riigikohus muutmata Gorpintšenkole määratud vanglakaristuse, kuid tühistas talt riigi kasuks 699.416-kroonise tsiviilhagi väljamõistmise ja saatis hagi Tallinna ringkonnakohtule uueks arutamiseks.

Esmaspäeval jättis ringkonnakohus riigi tsiviilhagi rahuldamata 666.600 krooni ulatuses ning mõistis Gorpintšenkolt riigile 32.816 krooni ja 15 senti.

Algselt karistas Tallinna linnakohus Gorpintšenkot raske õnnetuse põhjustamise eest aastase tingimisi vangistusega, kuid ringkonnakohus tühistas selle ja määras ta kolmeks aastaks vangi.

Tallinna prefektuuri liiklusjärelevalve osakonna nooreminspektor Karmo Tiivel hukkus 2002. aasta 5. detsembril kella 6.10 ajal Järve tehnikakaubamaja juures, kui ta üritas peatada Nõmme poole 113 kilomeetrit tunnis kihutanud Gorpintšenko Audit.

Kihutava autojuhi tähelepanu äratamiseks lülitasid liikluspolitseinikud sisse eraldusriba katkestuskohal seisnud politseiauto vilkurid, kollase helkurvestiga Tiivel läks sõidutee teisele sõidurajale ning andis seal kihutavale autole peatumismärguande.

Nähes, et autojuht ei peatu, hakkas Tiivel sõiduteelt lahkuma ja suundus kolmandale rajale, kuid autojuht keeras samas suunas. Enne kui Tiivel jõudis sõiduteelt lahkuda, sõitis auto talle otsa. Politseinik paiskus otsasõidukohast mitukümmend meetrit eemale ja suri sündmuskohal.

Autot juhtinud Gorpintšenkol tuvastati 1,75-promilline alkoholijoove. Autojuhil oli esmane juhiluba, mis oli välja antud 2002. aasta oktoobri lõpus.  BNS

10 Detsember 2004
  Kommentaarid