Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Keskerakond sõlmis koostööleppe Ühtse Venemaaga
Keskerakond sõlmis laupäeval Eestis palju vastakaid arvamusi tekitanud koostööleppe Kremli võimuerakonnaga Ühtne Venemaa.

Leppele kirjutasid alla Keskerakonna välissekretär Mailis Reps ja riigikogu fraktsiooni aseesimees Ain Seppik ning Ühtse Venemaa välissekretär Valeri Gussev ja riigiduuma fraktsiooni esimene aseesimees Valeri Bogomolov, ütles Reps BNS-ile.

Keskerakond on teatanud, et lepe käsitleb erakondade koostööd hariduse ja kultuuri ning majanduse valdkonnas. Repsi sõnul kavatsevad parteid moodustada koostöövaldkondades erakondadevahelised komisjonid, kuhu kuuluvad erakondade esindajad, teadlased ja ettevõtjad. Parteid korraldavad Eesti ja Venemaa suhete arutamiseks seminare, konverentse ja ümarlaudu.

Repsi sõnul tekitas lepe vastuseisu ka Venemaal, sealhulgas Ühtse Venemaa enda ridades. Viidates Bogomolovi sõnadele, ütles Reps, et riigiduuma opositsioon kavatseb esineda teravate küsimustega selle kohta, kuidas sai Ühtne Venemaa sõlmida leppe erakonnaga sellisest riigist nagu Eesti. Küsimusi kavatsevad esitada nii kommunistid kui ka Vladimir Žirinovski partei.

Repsi kinnitusel naeris hiljem Keskerakonna volikogul esinenud Bogomolov välja väited Ühtse Venemaa võimalikust rahaabist Keskerakonnale. Küll kavatseb Ühtne Venemaa Repsi sõnul tundma õppida Eesti majandusreformide kogemust.

Koostööleppe sõlmimise kokkuleppele jõudis Keskerakonna esimees Edgar Savisaar aprilli keskel oma Moskva visiidil.

Koostöölepe tekitas Eestis tõsise kriitika, vastuseisu avaldasid peaaegu kõigi riigikogus esindatud erakondade liikmed.

Riigikogu väliskomisjoni Res Publicasse kuuluv esimees Marko Mihkelson avaldas reedel Postimehes arvamusartikli, milles märkis, et laupäeval sõlmitav koostöölepe Keskerakonna ja Ühtse Venemaa vahel teeb teoks Venemaa juhtide ammuse unistuse saada Eestisse oma poliitiline käepikendus.  BNS

11 Detsember 2004
  Kommentaarid