Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Ismaaliit tahab valimistele oma nimekirjaga kõigis valdades
Opositsiooniline Isamaaliit seadis laupäeval peetud volikogul eesmärgi osaleda sügisestel kohalikel valimistel oma nimekirjaga kõigis valdades ja linnades.

Erakonna esimene aseesimees Tõnis Lukas ütles BNS-ile, et see eemärk on fikseeritud volikogu materjalides. Ta pidas selle saavutamist reaalseks.

"Kui üle Eesti kokku võtte, siis on meil oma nimekiri valmis või valmimas enam kui poolte omavalitsuste jaoks," ütles ta. "On maakond, kus nimekiri on kõigi omavalitsuste tarvis, paljudes maakondades on nii enamiku valdade ja linnade puhul. Teiste järgiaitamine pole väga raske."

Lukas nentis, et erakonna liikmetega ei saa katta kõiki nimekirju täies mahus. "Aga see polegi eesmärk, nimekirjad on avatud ka teistele meie seisukohtade toetajatele," kinnitas ta.

Isamaaliidu esimena aseesimees lisas, et eesmärk seada kõigis omavalitsustes üles oma nimekiri ei tähenda loobumist võitlusest valimisliitude eest.

"Me jätkame võitlust selle nimel, et inimestel oleks võimalus valida erinevaid liitumisviise," ütles ta. "Laupäeval sõnastatud eemärgi oleks me seadnud niikuinii, sõltumata sellest, kuidas lõpeb vaidlus valimisliitude lubamise üle."  BNS

11 Detsember 2004
  Kommentaarid