Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Eesti võib loobuda mittekodaniku passi tembeldamisest
Eesti ja Läti võivad loobuda välismaalase passi tembeldamisest, kui valitsused nõustuvad Eesti-Läti piiriülese koostöö Valga ja Valka töögruppide ettepanekuga.

Reedel kohtunud Valga ja Valka piiriülese koostöö grupid jõudsid seisukohale, et mittekodanike piiriületusel peaks piisama andmete sisestamisest piirivalve arvutisse.

Valga maavalitsuse peaspetsialist välisprojektide alal Rainer Kuutma ütles BNS-ile, et kui Eesti kodanikele läks pärast Euroopa Liiduga ühinemist 1. mail piiriületus lihtsamaks, siis mittekodanikele muutus see keerulisemaks, kuna igal piiriületusel lööb piirivalvur nende passi templi.

Kuutma märkis, et näiteks Valgas elav mittekodanik ületab Eesti-Läti piiri üsna tihti ja nii peab ta sageli oma passi vahetama, kuna see saab ruttu templeid täis.

Nii Eesti kui Läti töögrupid kavatsevad esitada piiriületuskorra muutmise ettepanekud mõlema riigi regionaalministrile.  BNS

13 Detsember 2004
  Kommentaarid