Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Veebruaris sõidab Afganistani senisest suurem missioon
Veebruaris siirdub Afganistani senisest tugevam Eesti kaitseväe missioon.

Järgmise missiooni teevad tugevamaks demineerijate julgestuseks kasutatavad jalaväelased, kelle ülesanne on üksuse südamikuks olevaid pommispetsialiste lõhkekehade kahjutuks tegemise ajal võimalike rünnakute eest kaitsta.

"Mõte on selles, et demineerimismeeskond oleks autonoomne," ütles peastaabi teavitusosakonna ülem Peeter Tali Eesti Päevalehele. "Meeskond võib siis igal ajal välja sõita, ta ei pea ootama, et liitlaste sõdurid neid julgestaks."

Iseseisva tegutsemisvõime tagab ka kiirabibrigaad.

Järgmise Afganistani-missiooni rühm harjutab praegu Tapal ja Paldiskis. Missioonil hakkab ta teenima Kabuli rahvusvahelise lennuvälja lähistel, tema peaülesanne on lõhkekehi avastada ja kahjutuks teha.

Tali kinnitusel on eestlastel väärtuslikud kogemused, sest nad tunnevad põhjalikult kunagistes Varssavi pakti riikides valmistatud lõhkekehi, mida seal leidub ohtralt.

Praegu viibib Afganistanis viis demineerijat, lisaks neile veel meditsiinimeeskond ja juhtkond, kontingenti juhib kolonelleitnant Indrek Sirel.  BNS

14 Detsember 2004
  Kommentaarid