Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Politsei mälestab Mäo teeristil hukkunud kolleege
Paide politsei korraldab kolmapäeval mälestusteenistuse kümme aastat tagasi Mäo teeristil kurjategijate kuulide läbi hukkunud kahe politseiniku auks.

Politseipeadirektor Robert Antropovi sõnul on taasiseseisvumise ajal teenistusülesannete täitmisel hukkunud 19 politseinikku Eesti jaoks liiga palju.

"Teeme kõik, et sarnaneksime enam põhjanaabritega, kus näiteks Rootsis on sama perioodi jooksul hukkunud viis politseinikku. Selleks peame nii politseiõppes kui ka politseiniku hilisema karjääri jooksul süvendatult tegelema turvataktika ja tööohutusega, et politseinikud ühiskonna turvalisust tagades ise ei hukkuks," ütles Antropov.

Järvamaa praosti Teet Hanschmidti juhitav mälestusteenistus algab kell 15 Mäo teeristil langenud politseinikele pühendatud mälestusmärgi juures. Teenistusel osalevad siseminister Margus Leivo, politseipeadirektor Robert Antropov, politseiasutuste juhid, Järva maavanem ning endised ja praegused politseinikud. Mälestusmärgile asetatakse pärjad, teenistuses langenute auks lastakse aupauke.

1994. aastal Järva prefektina töötanud ülemkomissar Raimo Koha sõnul oli kümme aastat tagasi 15. detsember Järva prefektuurile äärmiselt traagiline, sest esmakordselt maakonnas tõstsid kurjategijad relva politseinike vastu.

"See oli väikese kuritegevuse tasemega maakonna jaoks ootamatu ja rabav. Kuid politseil ei olnud aega oma tunnetele, sest tuli tegutseda ja kurjategijad tabada," ütles Koha.

1994. aasta 15. detsembril kella 2.45 ajal peatasid teenistuskohustusi täitnud liikluspolitsei büroo Järva rühma politseiinspektorid Marek Lemming, Argo Kivi ja Janek Tšeljadinov Mäos dokumentide ja koorma kontrollimiseks veoauto Kamaz. Veoauto koormaks oli eelmisel päeval Tallinnas röövkallaletungi käigus hõivatud alkohol.

Koorma kontrollimise ajal väljus veoautost Andrei Iljuhhin, kes avas politseinike pihta automaatrelvast AK tule. Marek Lemming hukkus sündmuskohal, Argo Kivi suri teel haiglasse ja Janek Tšeljadinov sai tulevahetuses raskelt vigastada. Kohus mõistis Iljuhhinile 15-aastase vanglakaristuse.

Tšeljadinov jätkab tööd politseis füüsilise ettevalmistuse, enesekaitse ja laskmise instruktorina.  BNS

14 Detsember 2004
  Kommentaarid