Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Soome minister: Põhjamaad vajavad ühtset alkoholipoliitikat
Soome tervishoiuminister Liisa Hyssälä ütles teisipäeval Tallinnas, et Põhjamaad vajavad ühtset alkoholipoliitikat.

"On oluline, et me saame Põhjamaades oma alkoholi- ja tubakapoliitika," sõnas ta. Soome minister lisas, et kuna Põhjamaadel on alkoholi saamise ja leviku ajalugu ühine, on ka ühist poliitikat lihtsam luua.

Hyssälä sõnul ilmnevad teemaga tegelemise tulemused aeglaselt ning Soomel on olnud aega käsitleda seda teemat rohkem kui Eestil.

Eesti sotsiaalminister Marko Pomerants lausus, et võib ju tahta, et viina jaehind oleks Eestis ja Soomes sama, kuid sellega kiirustada pole võimalik ega otstarbekas. "Vastasel juhul me ei suuda kontrollida, mida inimesed jooma hakkavad. Muudatusi saab teha vähehaaval," sõnas Pomerants.

Pomerants kiitis Eesti omavalitsusi, kes on aru saanud öise alkoholimüügi piiramise efektiivsusest.

Rootsi tervishoiuminister Morgan Johansson lisas, et alkoholi puhul on väga oluline, kes seda müüb ja kellele müüb.

Tallinnas kohtunud Eesti, Soome, Rootsi ja Norra sotsiaal- ja tervisevaldkonnaga tegelevad ministrid kinnitasid pressikonverentsil, et ühtse alkoholipoliitika kujundamisega on alustatud ning soovitakse jätkata. Pomerantsi sõnul on viimasel ajal jõutud strateegiatest juba reaalsete tegevusteni.  BNS

14 Detsember 2004
  Kommentaarid