Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Antropov osaleb Haagis Europoli laienemistseremoonial
Politseipeadirektor Robert Antropov osaleb koos keskkriminaalpolitsei juhi Lauri Taburiga teisipäeval Haagis Euroopa Liidu õiguskaitseorgani Europol laienemistseremoonial.

"Koostöö Europoliga on aidanud viia Eesti politsei koostöö Euroopa riikidega uuele rahvusvahelisele tasemele ehk viljeleda koostööd terrorismi, ebaseadusliku uimastiäri ja muude raskete rahvusvaheliste kuritegude vastu võitlemisel," ütles Antropov.

Ehkki Eesti on ainus uutest Euroopa Liidu liikmesriikidest, kus riigikogu ei ole jõudnud Europoli konventsiooni veel ratifitseerida, on Haagis toimuv laienemistseremoonia Eesti politsei jaoks oluline, kuna näitab Europoli tahet käsitleda kõiki uute liikmesriikide politseiorganisatsioone ühtsetel alustel.

Eesti politsei teeb kuni Europoli konventsiooni riigikogus ratifitseerimiseni Europoliga koostööd võrdväärse partnerina 2001. aastal sõlmitud koostööleppe alusel.

Europoli laienemise eesmärk on edendada euroliidu liikmesriikide kuritegevuse vastast õiguskaitsealast tegevust, analüüsida kuritegevust ja ühtlustada uurimismeetodeid.

2002. aasta juunis lähetas Eesti Europoli juurde oma sideohvitseri, keskkriminaalpolitsei kriminaalteabe osakonna politseinõniku Peeter Palo.

Europol on Euroopa Liidu õiguskaitseorgan, kes tegeleb kuritegevusalase teabega. Europoli eesmärk on liikmesriikide asjaomaste ametiasutuste töö efektiivsuse tõstmine ja koostöö parandamine tõsise rahvusvahelise organiseeritud kuritegevuse ennetamisel ja selle vastu võitlemisel.  BNS

14 Detsember 2004
  Kommentaarid