Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Rein Lang nõuab Valgevene eksministri vabastamist
Riigikogu aseesimees Rein Lang saatis kirja Valgevene president Aleksandr Lukašenkole, milles avaldab toetust vahi all olevale endisele ministrile Mihhail Marinitšile.

Lang teatas läkituses, et Valgevene võimulolev režiim on süüdi mitmete poliitika- ja avaliku elu tegelaste kadumises, massirepressioonides kodanikeühiskonna, sõltumatu ajakirjanduse, parteide ja valitsusväliste organisatsioonide vastu.

Sellises olukorras ei ole reformierakondlase Langi sõnul alust arvata, et Mihhail Marinitšile, kes eitab kõiki talle esitatud süüdistusi, saab osaks õiglane kohtumõistmine.

"Ma väljendan Mihhail Marinitšile toetust ning imetlen tema julgust ja põhimõttekindlust. Mihhail Marinitš tuleb viivitamatult vanglast vabastada ja kõigist talle esitatud süüdistustest loobuda," kirjutas Lang, lisades, et talle valmistab muret ka Marinitši tervis.

Kunagist välismajandussidemete ministrit, Minski linnapead ja Valgevene suursaadikut Lätis Marinitšit süüdistatakse riigisaladust sisaldavate dokumentide riisumises ning ühiskondlikule organisatsioonile kingitud kontoritehnika riisumises. Varem esitati Marinitšile süüdistus ka ebaseaduslikus tulirelva omamises.

Marinitš vahistati 26. aprillil ning ta asub Valgevene julgeolekukomitee (KGB) eeluurimisvanglas. Tema vahi all pidamise aega on mitmel korral pikendatud.

Marinitš oli üks president Lukašenko juhtivaid oponente, kes kandideeris autoritaarse riigipea vastu 2001. aasta valimistel.  BNS

14 Detsember 2004
  Kommentaarid