Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Rüütel külastab Auschwitzi surmalaagrit
President Arnold Rüütel külastab lähiajal endist natside Auschwitzi töö- ja surmalaagrit.

"See on ühepäevane töövisiit, tseremoonia, kus pole ette nähtud eraldi kohtumisi teiste riigipeadega," ütles presidendi pressiesindaja Postimehele.

Auschwitzis hukati Teise maailmasõja ajal üle nelja miljoni inimese, neist suur osa juute. 27. jaanuaril 1945 vabastasid laagri NSV Liidu väed.

Poolakate kutsele sõita Auschwitzi on jah-sõnaga vastanud ka näiteks Vene ja Iisraeli president.

Välispoliitika eksperdid on Postimehe teatel arvamusel, et pärast Auschwitzi külastust on Rüütlil peaaegu võimatu jätta sõitmata 9. mai pidustustele Moskvasse, kus Venemaa tähistab Teise maailmasõja lõppu Euroopas ja kuhu lähevad paljude mõjukate välisriikide liidrid.

"On, jah, suhteliselt raske öelda "ei"," tunnistas Tartu ülikooli rahvusvaheliste suhete professor Eiki Berg, endine parlamendi väliskomisjoni liige. Ta märkis, et pärast Auschwitzi ei ole Rüütlil taganemisteed ja ta peab ka Moskvasse minema.

Rüütel ise on ametlikult teatanud, et Moskvasse sõitmise otsuse langetavad hiljemalt järgmise aasta märtsis Balti riikide presidendid koos.  BNS

15 Detsember 2004
  Kommentaarid