Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Ministeeriumide jõulupeod maksavad kümneid tuhadeid kroone

Ministeeriumid korraldavad tänavu oma töötajatele kümneid tuhandeid kroone maksvaid jõulupidusid.

SL Õhtuleht kirjutas, et kõige kallima jõulupeo korraldab justiitsministeerium - Salongteatri etteastega kroonitud pidu Harjumaal Tugamanni veskis maksab üle 100.000 krooni.

Justiitsministeeriumi pressiesindaja ütles BNS-ile, et peo eelarve on 101.932 krooni, millest 45.218 on erisoodustusmaks, mis läheb tagasi riigieelarvesse. Ta rääkis, et peo korraldamisele kulub tegelikult 56.714 krooni, millest 9600 krooni kaetakse piletirahaga - kõigilt osalejatelt kogutakse 100 krooni. Pressiesindaja lausus, et põhimõtteliselt kulub ministeeriumi rahast peole 47.114 krooni.

Keskkonnaministeeriumi ametnikud saavad aga Pirgu mõisas peetaval jõulupeol tantsida ansambli Untsakad rahvaliku muusika saatel. Sarnaselt justiitsministeeriumiga on ka sinna Salongteater esinema kutsutud. Too pidu maksab 48.000 krooni, kuid pole täpsustatud, kas koos erisoodustusmaksuga või ilma.

Sotsiaalministeerium lõbustab töötajaid peoga Tallinna botaanikaaias. Esinema telliti ansambel Kala ja pidu läheb maksma umbes 90.000 krooni.

Kultuuriministeerium peab jõulupeo tavapäraselt mõnes allasutuses. "Seekord on plaan minna Viljandi Ugala teatrisse, kus vaatame Jean Anouilhi "Orkestrit"," ütles ministeeriumi pressiesindaja.

Rahandusministeerium korraldab töötajatele töö juures 28.000 krooni maksva vastuvõtu, kus esineb ministeeriumi segakoor ja Viimsi muusikakooli bigbänd.

Välisministeerium peab jõulupeo Opium Clubis. Iga töötaja tasub selle eest 150 krooni ja ülejäänu ministeerium, selgitas pressiesindaja. Asutuse panus on umbes 50.000 krooni, kuid peo peaesinejat nimetada ei osatud.

Kaitseministeeriumi ametnikel tänavu jõulupidu ei tule. 23. detsembril esinevad neile töö juures d˛ässmuusik Siim Aimla ja vanamuusikaansambel Camerata Vocale.

Haridus- ja teadusministeerium viib töötajad Vanemuise väiksesse majja operetigalale "Ah, ilma naisteta...". Pärast etendust pakutakse teatri ovaalsaalis vahuveini.

Peaministrit teenindava riigikantselei jõulupeol Maarjamäe lossis esineb ansambel Rekontra. Põllumajandusministeerium jätab jõulud tähistamata.  BNS

15 Detsember 2004
  Kommentaarid