Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Eestis asuval Soome ajakirjanikul on Vene-koostöö kahtlus
Soome ajaleht süüdistas kolmapäeval Soome vabakutselist ajakirjanikku Eestis Liena Hietaneni Vene diplomaatide teenistuses olemises.

Tamperes ilmuva ajalehe Aamulehti süüdistuste aluseks oli teisipäeval Eesti venekeelses ajalehes Molodjož Estonii ilmunud Hietaneni artikkel, kus ta süüdistas Soomet vähemuste küsimuses liitumises Eestiga Venemaa vastu, kirjutas Postimees.

Hietaneni järgi kaitseb Soome ametlik poliitika rahvusenamusi ja seega ka Eestit ja Lätit. Viimane tähendab ajakirjaniku arvates rahvusenamuse diktatuuri kasvu vähemuse üle Euroopa Liidus. "Fašismi oht naaseb Euroopasse," kirjutas ta.

Seda kirjutist ründas aga kolmapäeval teravalt Aamulehti, mille kinnitusel oli Hietanen palunud Soomes elavat endist Vene diplomaati otsida oma artiklile avaldamiskohta Vene pressis.

Hietanen eitas Postimehele Vene diplomaatide käepikenduseks olemist, mööndes samas, et arutas Vene endise diplomaadi Juri Derjabiniga, kuhu lehte artikkel saata.

"Tahtsin saata selle algul Moskva suurimale ajalehele esiküljele panemiseks," ütles Hietanen. Tema sõnul aga Moskva lehed artikli vastu huvi ei tundnud ja nii avaldas selle Molodjož Estonii.

Hietanen ütles, et Soome on teinud suhetes Venemaaga vigu, kaitstes Eestit ja Lätit rahvusvähemuste küsimuses. Venemaa ei soovi ajakirjaniku sõnul siiski Soomet liigselt selle küsimusega ärritada.

Naine eitas, nagu oleks tema artikkel Molodjož Estoniis ajastatud just Soome presidendi Tarja Haloneni ja Venemaa presidendi Vladimir Putini kohtumisele, mis toimus teisipäeval Peterburis. Ajakirjanik kinnitas, et kirjutas artikli juba 11. novembril ehk enam kui kuu aja eest ning pidas silmas pigem EL-i ja Venemaa suhteid.  BNS

16 Detsember 2004
  Kommentaarid