Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Riigikogu muutis vanaduspensionäre diskrimineerinud seadust
Riigikogu võttis kolmapäeval vastu keskerakondlaste Siiri Oviiri ja Kaarel Pürgi ning sotsiaaldemokraadi Eiki Nestori pensionikindlustuse seaduse muudatused, mille kohaselt isikule ennetähtaegset vanaduspensioni kuni vanaduspensioni ealiseks saamiseni töötamise korral ei maksta.

Senine pensionikindlustuse seadus sisaldas diskrimineerivat ja põhiseadusega vastuolulist sätet, mis võimaldas ennetähtaegselt vanaduspensionile siirdunud isikutel üldisesse pensioniikka jõudmisel saada ennetähtaegset vanaduspensioni ka töötamise korral.

"Isikud, kellel on õigus saada vanaduspensioni, peavad seadusejärgselt täitma praegu kaks tingimust: nad on töötanud vanaduspensionieani ja vajaliku arvu aastaid. Neil on tekkinud õigus saada ja riigil on tekkinud kohustus maksta vanaduspensioni," põhjendas rahvaliitlasest riigikogu sotsaalkomisjoni esimees Mai Treial kolmapäeval vastu võetud seadusemuudatuse vajalikkust.

"Ennetähtaegselt vanaduspensioni saavatel isikutel on teine tingimus täitmata, sest nad ei ole jõudnud veel vanaduspensioniikka. Seega on nad täna soodsamas olukorras kui vanaduspensionärid," selgitas Treial.

Värske seadusemuudatus muudab sätet, mille kohaselt võimaldatakse ennetähtaegselt vanaduspensionile siirdunud isikutele üldisesse pensioniikka jõudmisel saada ennetähtaegset vanaduspensioni ka töötamise korral. Seega muudatuse kohaselt isikule ennetähtaegset vanaduspensioni kuni vanaduspensioni ealiseks saamiseni töötamise korral ei maksta.

Selle aasta 1. jaanuari seisuga oli ennetähtaegse vanaduspensioni saajaid kokku 7715 inimest. Ennetähtaegsed vanaduspensionid on viimastel aastatel moodustanud 20-24 protsenti uutest vanaduspensionidest.  BNS

16 Detsember 2004
  Kommentaarid