Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Ajaleht tahab politseilt Leino Mägi tegevuse uurimist

Ajaleht Lääne-Harju Ekspress saatis politseiametile palve algatada uurimine selle suhtes, kas riigikogu liikme ja Keila endise linnapea Leino Mägi tegevuses Keilas asuva krundi omandamisel ilmneb kuriteo tunnuseid.

"1996. aastal, kasutades ära oma ametiseisundit, soetas tollane Keila linnapea, tänane riigikogu liige Leino Mägi endale elamukrundi," seisab peatoimetaja Piret Mae allkirjaga avalduses politseiameti peadirektor Robert Antropovile. "Krundi erastamisprotsessi iseloomustavad vastuolud korruptsiooniseadusega, väljapressimine ja omavoli."

Reformierakondlane Mägi on riigikogu korruptsioonivastase komisjoni liige.

Avalduse ajendas Keilas Vaikne tänav 7 asunud endise kooliaia müük 1996. aastal toonasele linnapeale, mille käigus politseisse pöördunute kinnitusel avaldati survet teistele krundist huvitatule, et nad loobuksid Mägi kasuks.

"1. augustil 1996 toimunud suulisel enampakkumisel sunniti veel alles jäänud huvilised kõrvale ja ainsaks ostjaks jäi linnapea Leino Mägi, kes "võitis" enampakkumise komisjoni poolt pakutud tingimustel alghinnaga 35.000 krooni, millest 25.000 krooni tehakse investeeringutena Keila linna heakorda," seisab avalduses.

Ostu-müügileping sõlmiti 10. septembril 1996. aastal, kuid avalduse kohaselt ei fikseerinud see kohustuste täitmise aega.

Lääne-Harju Ekspressi avalduse järgi ei anna linnavalitsus informatsiooni selle kohta, kas Mägi on täitnud oma kohustuse investeerida Keila linna heakorda.

"Turuväärtusega umbes 150.000 krooni maksev elamukrunt Keila kesklinnas müüdi linnapeale tema survel 35.000 krooni eest," seisab avalduses.

Politseiameti pressiesindaja ütles BNS-ile, et avaldus on saadetud Põhja politseiprefektuuri.

Mägi ütles BNS-ile, et on seda laadi süüdistusi lugenud juba aastat viis, kuid ükski väide ei vasta tõele. Riigikogulane lisas, et tal on olemas kõik tehingut puudutavad vajalikud dokumendid ja kõik on tehtud seadust järgides.

Mägi hinnangul on tegemist perekonna kättemaksuga. Ta viitas, et Piret Mae on rahvaliitlasest riigikogulase Tiit Mae abikaasa ja tegemist on perekonna kättemaksuga. Mägi meenutas, et Mae enda tegevust on uuritud.

Tänavu varakevadel hakkas keskkriminaalpolitsei uurima Tiit Mae vastu suunatud süüdistusi, kui politseile laekus Keila valla 52 elaniku allkirjaga ühisavaldus.

Ühiskirja autorid viitasid mitmele Mae ettevõtmisele, mis olid nende hinnangul korruptsioonihõngulised. Neljal lehel seadsid nad muu hulgas kahtluse alla selle, kuidas õnnestus vallavanemal ehitada Lohusalus oma tütre nimele maja ehituskeeluvööndisse ehk merele lähemale kui sada meetrit.

Keskkriminaalpolitsei ei leidnud Tiit Mae tegevuses Keila vallavanemana kuritegu ja riigiprokuratuur lõpetas kriminaalmenetluse.

Piret Mae ütles BNS-ile, et on küll Tiit Mae abikaasa, kuid tegemist ei ole kättemaksuga. Ta ütles, et kõik avalduses toodud andmed pärinevad dokumentidest. "Kui kellegi arvates on nõue õigusriigis seadusi täita kättemaks, siis kõlab see eriti küüniliselt," lisas ta.  BNS

16 Detsember 2004
  Kommentaarid