Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Jõuluvana tõi riigikogulastele supipoti, kulpe ja lusikaid
Neljapäeval riigikogu tänavusel viimasel tööpäeval esinenud jõuluvana kinkis riigikogulastele supipoti, kulpe ja lusikaid.

Hannes Võrno häälega jõuluvana avaldas heameelt, et tema eelmise aasta kingitus - käerauad, osutusid heaks sepatööks ning hoidsid koalitsiooni koos.

Ta lisas, et väga targalt on osanud oma eelmisel aastal kingituseks saadud võtit ära kasutada sotsiaaldemokraadid, kes said ilmselt tänu võtmele europarlamenti mitu saadikukohta.

"Keskerakond jälle sai kingituseks rauasae ja näete ise, mis nad selle pingiga tegid," viitas jõuluvana kaheksa saadiku Keskerakonnast väljaastumisele ning sotsiaalliberaalide saadikurühma loomisele.

Jõuluvana manitses riigikogu ka suure kaadrivoolavuse pärast, ent kiitis samas saadikuid väga üksmeelse hoiaku ja toetuse eest Ukrainale.

Seejärel kinkis jõuluvana riigikogu esimehele Ene Ergmale supipoti. "Ene, sina seda kööki siin juhatad, kus seda suppi siin kokku keedetakse. Aega ja aastaid on nüüd läinud, mõnigi kord on olnud oht, et peaaegu et läheb mõni asi kõrbema või läheb põhja pisut, seest täitsa puhas ja täiesti uus pott," ütles ta. "Katsu sellega siis targasti talitada ja targasti jagada."

Riigikogu fraktsioonide esimehed said jõuluvanalt kulbid. "Fraktsioonipeana peate te hakkama saama sellega, et suutma selle kulbiga jagada neile, kes seda rohkem vajavad, jagama võrdselt ja targalt ja mõistlikult," rääkis ta.

Sotsiaalliberaalide saadikurühmale ehk jõuluvana nimetuse kohaselt ahjualustele kinkis ta aukudega kulbi, et nood saaksid sellega rohkem paksu välja sõeluda.

Iga riigikogulane sai "supi helpimiseks" väikese lusika, millele oli graveeritud "2004". "Teeme niimoodi, et kõik inimesed saavad oma lusika ühekaupa kätte ja peale igat lusikat teeme 10 minutit vaheaega," viskas jõuluvana nalja peamiselt opositsiooniparteide kulul, kes kõige rohkem riigikogus vaheaegu võtavad.

Jõuluvana manitses riigikogulasi uuel aastal veel usinamalt tööd tegema. "Teie ülesanne ja kohustus on seda teha, mida te lubanud olete, ja mitte ainult rahvale, vaid ka kodustele ja lähedastele," ütles ta. "Kui kembelda tahate, siis kembelge sõbralikult!"

Riigikogu täiskogu töö algab uuesti 10. jaanuaril.  BNS

16 Detsember 2004
  Kommentaarid