Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Loata jõulupuu võib tuua 12.000-kroonise trahvi
Keskkonnainspektsioon hoiatas, et ebaseadusliku jõulukuuse raiumise eest võib karistada kuni 12.000-kroonise rahatrahvi või arestiga.

Ehkki ebaseaduslikult raiutud kuuskede arv on aasta-aastalt vähenenud, leidub ikka inspektsiooni teatel neid, kes üritavad keelatud moel kuuske muretseda.

Keskkonnainspektsiooni keskkonnaosakonna vaneminspektor Mait Tint ütles, et möödunud aastal tuvastati ulatuslikumad jõulukuuskede ebaseaduslikud raied Põlva-, Jõgeva- ja Pärnumaal.

Tema sõnul läks raiujatel halvasti. Näiteks Pärnumaal viisid kuuskede raiekohalt selged jäljed raiuja elukohta ja rikkuja tuvastati.

"Et jõulukuusest ainult rõõmu oleks, tuleb see muretseda lubatud kohast ja lubatud viisil," rääkis keskkonnainspektsiooni avalike suhete nõunik Leili Tuul. Ta lisas, et igal aastal tekib kuusesoovijatel küsimusi, kust saab jõulupuud osta või raiuda, kas ja kellelt peab selleks luba küsima.

Kõige lihtsam on tema sõnul metsaomanikul, kes võib endale oma metsast jõulukuuse võtta kelleltki luba küsimata, võõrast metsast kuuse raiumiseks peab selleks omaniku luba olema.

Jõulukuuse saab osta ka riigimetsast ja selleks on riigimetsa majandamise keskus (RMK) määranud kindlad piirkonnad. Sõltuvalt metskonnast on võimalik ise kuuske raiuda või valida meelepärane kuusk varem raiutud puude hulgast. Täpsemat teavet müügi ja hindade kohta saab juba metskonnast. Metskondade loetelu koos kontaktandmetega on toodud RMK kodulehel www.rmk.ee internetis.

Tuul ütles, et mis puutub kuuskede transportimisse, siis üksiku puu vedamiseks ei pea veoselehte olema. "Kui on aga tegemist suurema koormaga, peab vedaja olema valmis tõestama, et puud on seaduslikult raiutud. RMK annab ostjale kaasa arve või maksekviitungi," selgitas ta.  BNS

16 Detsember 2004
  Kommentaarid