Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Lavrov loodab piirilepingu allkirjastamist lähiajal
Venemaa välisminister Sergei Lavrov avaldas kolmapäeval lootust, et piirileping Eesti ja Lätiga allkirjastatakse lähiajal.

Eesti Moskva saatkonna esindaja sõnul ütles Lavrov seda kolmapäeval tavapärasel kohtumisel EL-i 25 liikmesriigi saadikute ja Euroopa Komisjoni Moskva esinduse juhiga.

Ka kinnitas minister, et Venemaa heast tahtest parandada suhteid andis tunnistust tema hiljutine kohtumine Eesti ja Läti kolleegide Kristiina Ojulandi ja Artis Pabriksiga Brüsselis, lisas saatkonna esindaja.

Samas ei maini Venemaa välisministeeriumi koduleheküljel neljapäeval avaldatud ametlik teade, et piirilepingud olid kolmapäevasel kohtumisel kõne all.

Küll olid teate kohaselt kohtumisel arutusel Eesti ja Läti venekeelse elanikkonna olukord, Venemaa transiit Kaliningradi läbi Leedu, viisare˛iimi leevendamine ja võimalus kehtestada tulevikus Venemaa ja EL-i kodanikele viisavabadus.

Saatkonna esindaja sõnul Lavrov tegelikult Eestit ja Lätit venekeelse elanikkonna olukorra kontekstis nimeliselt ei maininud, viidet võis vaid välja lugeda soovis, et EL täidab 27. aprillil Luxembourg'is allkirjastatud ühisavaldust nii, nagu Moskva seda tõlgendab.  BNS

16 Detsember 2004
  Kommentaarid