Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kohus mõistis Ida-Viru ekskomissari tingimisi vangi
Ida-Viru maakohus mõistis neljapäeval Kohtla-Järve endise komissari Viktor Kostrõkini ametikuriteo ja pettuse eest tingimisi vangi.

Kohus karistas Kostrõkinit (44) ametiseisundi kuriarvitamise ja kelmuse eest tingimisi kaheaastase vangistusega ning võttis talt üheks aastaks õiguse töötada korrakaitse alal.

Kohus mõistis Kostrõkini kuriteo koosseisu puudumise tõttu õigeks ametikuritarvitamisega riisumise süüdistuses.

Kohus mõistis Kostrõkinilt välja Salva Kindlustuse kasuks 53.220 krooni ja Ida politseiprefektuuri kasuks 13.465 krooni ja 40 senti.

Kostrõkini kaaskohtualusele Leonid Nalivaikole määras kohus (41) riisumisele kaasaaitamise eest rahalise karistuse 7500 krooni, ütles BNS-ile maakohtu sekretär.

Algselt oli koos Kostrõkini ja Nalivaikoga kohtu all ka kindlustusekspert Maksim Vorobjov, kuid tema hukkus liiklusõnnetuses.

Kaitsepolitsei süüdistuse järgi sõitis Kostrõkin 2001. aasta 7. novembril oma ametiautoga Mazda 626 Jõhvis Rakvere tänaval seisnud autole tagant sisse. Kuna ametiautol ei olnud kaskokindlustust, pidanuks komissar ise kahju hüvitama.

Süüdistuse järgi sõlmis politseikomissar mõni päev pärast õnnetust autole vabatahtliku kindlustuse ja väitis, et sama autoga juhtus õnnetus hoopis 2001. aasta 30. novembril ehk kehtiva kindlustuspoliisi ajal.

Kindlustuse vormistamisel aitas Kostrõkinit kindlustusfirma Salva Kindlustus töötaja Vorobjov ning vahendajana osales pettuses Nalivaiko.  BNS

16 Detsember 2004
  Kommentaarid