Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Narva endine haridusametnik lahkub Keskerakonnast
Narva endine haridusametnik ja linnavolikogu liige Maie Bragina esitas avalduse Keskerakonnast väljaastumiseks, viimase tõuke selleks andis tema sõnul koostöölepe erakonnaga Ühtne Venemaa.

Bragina teatas avalikus kirjas Keskerakonna juhatusele, et on aastaid töötanud selle nimel, et Narva oleks ühtmoodi koduks nii eestlastele kui ka venelastele.

"Olen näinud, et Narva Keskerakond ei taha jagada minu arusaamu, kuid olen lootnud, et asjad muutuvad. Laupäeval Kremliga sõlmitud lepe on aga märgiks, et Keskerakond on valinud teise tee, kui mina õigeks ja võimalikuks pean," teatas Bragina, kes praegusesse volikokku ei kuulu.

Keskerakonna juhid on kinnitanud, et Ühtse Venemaaga sõlmitud koalitsioonileppe ainus eesmärk on kaitsta Eesti huvisid Venemaal. Keskerakonna pressiesindaja Toomas Raag ütles BNS-ile, et Bragina süüdistused võivad olla tingitud kibestumisest, kuna ta koondati.

1. augustist lõpetas Narva haridusosakond seoses struktuurimuudatustega oma tegevuse ja kõik selle töötajad, sealhulgas ka juhataja Bragina, koondati. 1997. aastast Keskerakonda kuulunud Bragina väitel on see üks samm umbkeelsuse propageerimisel Narvas.

Skandaal tekkis, kui Bragina vallandas juuni lõpus keeleinspektsiooni ettekirjutuse peale ebapiisava eesti keele oskuse pärast Narva humanitaargümnaasiumi direktori Mihhal Mihhaltšenko, kuid käskkiri ei jõustunud, sest mees oli haiguslehel. Narva keskerakondlased nimetasid Bragina käitumist isiklikuks arveteklaarimiseks ja tõstatasid tema erakonnast väljaheitmise, kuid selleni asi ei arenenud.

Koolijuhi vallandamine halva keeleoskuse pärast pälvis tähelepanu ka Venemaa ja teiste välisriikide meedias.  BNS

16 Detsember 2004
  Kommentaarid