Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Veskimäe sõnul pole riigil kohustust rahastada TPÜ ehitust
Rahandusminister Taavi Veskimäe sõnul pole riigil siduvat kohustust rahastada Tallinna pedagoogikaülikooli uue hoone ehitust, kuigi TPÜ tudengite väitel on peaminister allkirjastanud lepingu raha eraldamiseks.

"Mina ei ole ühtegi peaministri lepingut näinud. Eestis on elualad ministeeriumide vahel ära jagatud ja peaminister ei saa ilma volituseta sellisele lepingule alla kirjutada," ütles Veskimägi neljapäeval ajakirjanikele.

Veskimägi märkis, et riik lähtub õppeasutuste ehituse rahastamisel reaalsetest võimalustest ning haridus- ja teadusministeeriumi investeeringute kavast.

"Pedagoogikaülikooli ootused on olnud võimendatud, kuid 2005. aasta eelarves ülikooli ehituse rahastamiseks vahendeid ei ole," ütles Veskimägi.

Tallinna pedagoogikaülikooli (TPÜ) tudengid korraldasid neljapäeval meeleavalduse, nõudes kooli uue maja ehitusele riigi poolt lubatud raha.

Tudengid viitavad oma pressiteates peaminister Juhan Partsi mullu 24. septembril allkirjastatud lepingule, mille alusel pidi riik eraldama pedagoogikaülikooli uue hoone ehituseks 82 miljonit krooni. Riik on andnud uue kooli ehituseks 20 miljonit krooni.

Haridus- ja teadusminister Toivo Maimets saatis sel aastal koolile kirja, milles nendib, et pedagoogikaülikooli ehitusele enam raha ei jätku.

Pedagoogikaülikooli uue maja ehitust on alustatud ning kasvatusteaduskonna senine maja Viru väljakul maha müüdud. Kooli rektori sõnul ei ole valikut ning uus maja tuleb valmis ehitada. See tähendaks ülikoolile 50 miljoni krooni suurust laenukoormust. Ülikooli tudengite sõnul hakatakse laenu tagasi maksma ka nende arvelt.  BNS

16 Detsember 2004
  Kommentaarid